מה המקור האמיתי למוטיבציה? ואיפה למצוא אותו

אני לא חושבת שמוטיבציה היא הדבר החשוב ביותר, היא לא.

יש לא מעט דברים חשובים יותר , אבל אני רוצה להתייחס אליה כמין מצב שחייב להתקיים בצורתו הבסיסית ביותר כדי לדחוף אותנו קדימה. ואי אפשר שלא להתייחס אליה.

אז מה הבסיס למוטיבציה?

בואו נסתכל רגע לאמת בפנים וניקח נשימה עמוקה.
מה שאני הולכת להגיד עכשיו בטח לא יהיה הדבר הנעים ביותר .וזה בסדר גמור. אני לא כאן כדי להתנצל, אני כאן כדי  לתת לכם את הדחיפה, אני כאן כדי שבסופו של דבר תפעלו ותהפכו את החיים שלכם לטובים יותר.
אז הנה זה. קר , פשוט ואמיתי.

אתם הולכים למות

יום אחד כשתהיו על ערש דווי ותביטו לאחור על החיים שלכם ותזכרו בכל מה שעברתם עד עכשיו, יכול מאוד להיות שתהיו מרוצים ושמחים מהדרך בה בחרתם לחיות ותזכרו בהנאה גדולה בכל אותם הדברים שהגשמתם והצלחתם. אבל יכול להיות שגם לא. יכול להיות שתהיו מלאי חרטה. וחרטה זה די מבאס.

זה לא תמיד היה נכון, אבל היום אני מנסה לתכנן את החיים שלי ככה שאני לא אמצא את עצמי יום אחד בגיל 90 מלאת חרטה על כל אותם הדברים שלא הספקתי כי דחיתי למחר ומחר אף פעם לא הגיע. אני לא רוצה פתאום לגלות שהכל התפספס ולא ביליתי מספיק זמן עם האנשים הכי חשובים לי בעולם.

אני יודעת שיש לי זמן מוגבל לעשות את כל הדברים שאני רוצה לעשות, וזה שם את הכל במין מסגרת של זמן. זה שם את הכל בפרופורציה.
לכולנו יש זמן מוגבל, אבל ממש מעטים מאיתנו מתנהגים ככה.

רוב האנשים חיים בצורה פסיבית והחיים זה רק עוד דבר שקרה להם בדרך.

ואז מגיע הרגע הזה שהם פתאום בני 90 והם מסתכלים לאחור וזה מכה בהם. הם לא הספיקו לעשות שום דבר מאותם הדברים שהם רצו לעשות, כי היה להם את כל הזמן שבעולם לדחות למחר. והממזר הזה פשוט לא הגיע.

עכשיו עם יד על הלב, כמה מכם באמת רוצים למצוא את עצמם במצב הזה?

וזה מבחינתי הבסיס העיקרי של המוטיבציה.

אל תפספסי את המאמר הבא שלי

הדבר השני-

הוא להבין את ה"למה " שלך .
 
או במילים אחרות תנסו להבין מה הכוח שמניע אתכם לעשות את כל אותם הדברים שאתם עושים.

הרבה פעמים הלמה הולכת לאיבוד בין השגרה, ולכן מאוד כדאי לקחת כמה צעדים אחורה מידי פעם ולחשוב, מה אתם רוצים מהחיים שלכם? מה אתם רוצים מהעסק שלכם? או מהקריירה שלכם? ואיך מה שאתם עושים ממש עכשיו משתלב וקשור לחזון ארוך הטווח שלכם. ואם אתם מבינים שמה שאתם עושים עכשיו לא באמת מקדם אתכם לחזון הזה, אז מה כן תוכלו לעשות עכשיו שיוכל לקדם אתכם.

הדבר הזה שאנחנו קוראים לו תכלית הוא לרוב פשוט פרשת דרכים שבה הכישרונות, התשוקות, היכולות והערכים העמוקים ביותר שלכם נפגשים. התכלית הזאת היא שתעזור לכם  להמשיך ולדחוף קדימה כשהדברים יתחילו להיות קצת קשים, והם יתחילו, זה תמיד קורה.

התכלית הזאת תמלא את מאגרי המוטיבציה  שלכם , הרבה יותר מכל הרצאה או סרטון מעורר השראה שתראו. אני לא אומרת שזה רע .

אבל בעייני המוטיבציה האמיתית שמחזיקה אותך ומלווה אותך לאורך כל הדרך צריך לבוא מבפנים, אתם צריכים לרצות את זה בשביל עצמכם. ולא כי אני או מישהו אחר אמר לכם.

תתרכזו בלמה שלכם ואיתה כבר יבוא האיך.

קרן דניאלי

מנטורית, מרצה, מאמנת ויועצת עסקית מוסמכת מייסדת שיטת “שפת האושר”

What are you looking for?

נולדת להצליח!

האומץ והביטחון להגשים את עצמך.

אני מזמינה אותך לחוויה מיוחדת ומעוררת השראה: סמינר נולדת להצליח

הגיע הזמן להגשים את עצמך
כי כשמתחילים בך
זה ממש פשוט להצליח.